Salaklar Sofrası

Gösterim Tarihleri

İlk Gösterim Tarihi: 25 Nisan 2009


SALAKLAR SOFRASI
 
 
2008/2009 sezonuna 2 farklı oyunla başlayan Oyuncu Tayfası; bu kez baştan sona tam bir kahkaha tufanı olan ve oldukça hızlı bir tempoda ilerleyen 'Salaklar Sofrası' ile seyircisini karşılıyor.

Güzel sevgilisiyle lüks bir yaşam süren Oktay Doğan ve  arkadaşlarının en büyük eğlencesi çevrelerindeki ilginç ve saf insanları keşfedip onlarla bir akşam yemeği boyunca dalga geçmektir. Bu zalim grup  Çarşamba günlerini ‘Salaklar Sofrası Günü’ ilan etmiş ve her Çarşamba toplanıp bu sofrada kendilerince eğlenmeyi adet haline getirmiştir. O güne katılmanın şartı ise oldukça basittir; herkes yanında bir salak getirecek ve en enteresan salağı getiren büyük ödüle sahip olacaktır. Zavallı saflar bu yemeğe katılma sebeplerini bilmeden sahiplerine keyifli ve eğlenceli saatler yaşatıp onları mutlu ederler.
  
Dünya şampiyonu seçilebilecek kadar salak biri olan Avni Senbul’u evine davet eden Oktay bu sefer durumun kontrolünü Avni'nin saflıkları yüzünden kaybeder ve herşey birbirine girer. Kahkahaya doyacağınız bu oyunda kimin gerçekten salak olduguna karar vermeniz zor olacak.
           
Fransa’da vizyona girdiğinde 7 milyon kişi tarafından izlenen 'Salaklar Sofrası', gösterimde olduğu sürece tüm dünya basınında büyük yankı buldu. Ülkemizde dilimize uyarlanarak sahnede de yer bulan oyunun yazarı Francis Veber’dir.


Oyuncu Tayfası 2018 ©